Gminna Biblioteka Publiczna

w Załuskach

book
book

Stan podgorączkowy

Autor: Bąkiewicz, Grażyna.

   Notka biograficzna  



Czytaliście O melba! powieść, która otrzymała I nagrodę IBBY? Stan podgorączkowy jest równie niesamowity. To samo miasteczko, ta sama szkoła, ale inni bohaterowie, inne problemy.

Gdyby od pięknych widoków z okna zależało szczęście, Zojce właściwie niczego by nie brakowało. Gdy ją poznajemy, nic nie zapowiada dramatu, ot, drobne kłopoty w szkole, nieporozumienia z mamą i

bratem, nic wielkiego, zwyczajnie, jak u wszystkich. Jednak atmosfera zagęszcza się, a temperatura rośnie z godziny na godzinę. Brat grzęźnie w nieczystych interesach, a Zojka nie wie, czy powiedzieć o tym mamie, czy może poczekać i przekonać go, że to niebezpieczne.

A potem nagle jest już za późno. Tragiczna śmierć Filipa staje się punktem zwrotnym w życiu Zojki i mamy. Zwłaszcza, gdy w ich domu pojawi się Jagna, niby-narzeczona, o której Filip nigdy nie wspominał. Jagna jest sprytna i uparcie dąży do zdobycia tego, na czym jej zależy; uczuć mamy. Zojka musi się pozbyć rywalki. W takiej atmosferze od stanu podgorączkowego do prawdziwej gorączki jest już bardzo blisko, zaledwie parę kresek.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Grażyna Bąkiewicz.
Seria:Plus Minus 16
Hasła:Powieść młodzieżowa polska - 21 w.
Adres wydawniczy:Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2011.
Opis fizyczny:311, [1] s. ; 21 cm.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

GBP w Załuskach
09-142 Załuski, ul. Gminna 17

Sygnatura: IV
Numer inw.: 21801
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek0


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

book



Notka biograficzna:

book

Bąkiewicz, Grażyna

historyk, nauczycielka, pisarka. ?odzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie ?ódzkim. Proponowano jej pisanie pracy doktorskiej, ale aż takim pasjonatem historii nie była, by zdecydować się na spędzanie czasu w archiwach. Myślała o muzeum, ale w oczekiwaniu na etat podjęła pracę w szkole. Nauczanie historii miało być jedynie przejściowym etapem, ale wciągnęło ją tak skutecznie, że przepracowała z młodzieżą prawie 30 lat. Nie oderwały jej od szkoły nawet studia dziennikarskie, które podjęła ogarnięta potrzebą pisania. Kontakt z młodzieżą [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.